حمید سخی زاده، مهمان برنامه استودیوی شماره هفت

حمید سخی زاده 

حمید سخی زاده، آوازخوان

روز جمعه این هفته حمید سخی زاده آوازخوان جوان مهمان برنامه استودی شماره هفت است.

سخی زاده از دوران کودکی به موسیقی و آواز علاقه مند شد و در جریان مهاجرت علارغم مشکلات خانوادگی و موانع سنتی گامهایی در این راه برداشت.

او در سال 2005 به کشور بازگشت و در کابل با جدیت بیشتر به کار در عرصه هنری ادامه داد.

سخی زاده سال گذشته در مسابقات آوازخوانی موسوم به ستاره افغان که از تلویزیون خصوصی طلوع راه اندازه شده، به مقام دوم دست یافت.

حمید سخی زاده اکنون مشغول کار نهایی برای انتشار نخستین آلبوم خود است که مجموعه ای از آهنگها به زبان دری و همچنین آهنگهای محلی با گویش هزارگی را در خود جای داده است.

برای شرکت در برنامه ی استدیوی شماره هفت و ابراز نظر و سوال در مورد کارنامه هنری حمید سخی زاده می توانید در جریان پخش مستقیم این برنامه با ما تماس بگیرید.

این برنامه در روزهای جمعه از ساعت هفت تا هفت و نيم عصر به وقت افغانستان، دو و نیم تا سه بعد از ظهر به وقت گرينويچ در برنامه های شامگاهی بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

پرسش هـــای تان را از مهمان برنامه، از طـــريق ايميل dari@bbc.co.uk نيز می توانيد به ما ارسال کنيد.

 

فریده ترانه مهمان برنامه استودیوی شماره هفت

این هفته در برنامه استودیوی هفت، فریده ترانه آوازخوان جوان مهمان ماست.

فریده 5 آهنگ دارد و به کار در عرصه موسیقی و آواز مشغول است.

او دو سال پیش در مسابقات آوازخوانی ستاره افغان به مراحل بالایی صعود کرد.

او در اوان کودکی به دلیل جنگ از کشور مهاجر و از دوازده سالگی به موسیقی علاقه مند شد.

فریده با سقوط طالبان به کشور خود بازگشت و به کار در عرصه هنری ادامه داد.

او در عین حال دانشجوی رشته حقوق در کابل و نامزد شورای ولایتی است.

 

آرین خان، مهمان برنامه استودیوی شماره هفت

این هفته در برنامــه اســتودیوی شــماره هفت از آرین خان، هنرپیشه سینما و آواز خوان جوان افغان دعوت کرده ایم تا به سوالات شما شنونده ها جواب بدهد.

آرین خان درسال 1979 میلادی درشهر جلال آباد ولایت ننگرهار چشم به جهان گشود. او هنوز کودک بود که خانواده اش به سبب جنگ های دخلی به پیشاورمهاجر شد، جاییکه آرین خان به مکتب رفت و بلاخره تحصیلاتش را به پایان رساند.

آرین خان، درجریان سالهای مکتب همیشه علاقه مند ورزشهای رزمی بود و تا زمان فراغت از مکتب ، دراین رشته ورزشی در کوریا (کره)، پاکستان و میان افغانها صاحب نام شد.

در واقع این زمانی بود که آرین خان، به فیلم و سینما علاقه مند شد و بزودی درتلویزیون پاکستان در برنامه موسوم به( استار ) تمثیل کرد.

آرین خان بزودی در پاکستان شهرت یافت اما نه تنها برای تمثیل زنده، بلکه برای آهنگ های که این جوان با استعداد سرود.

ازچند سال به اینسو آرین خان به افغانستان برگشته و مشغول کارهای هنری دراین کشور است.

او آهنگ های خود را به زبان های پشتو و فارسی و گاهی هم یکجا با اردو سروده است . درحال حاضر او مشغول کار روی یک البوم جدید و تهیه کلیپ های ویدیوی برای آن است .

همچنین فیلم جدیدی را بنام ( کابلی خان) زیرکار دارد که توسط شرکت فیلم سازی خودش، یعنی Arian Khan’s Studios ، تهیه شده و بزودی منتشر خواهد شد. این فیلم برمحور مسایل فرهنگی درافغانستان میچرخد و آرین خان نقش مرکزی را در آن دارد .

و سرانجام، آرین خان، میزبان برنامه تلویزیونی ( کی می خواهد میلیونر شود) نیز است که روزهای جمعه از طریق تلویزیون شمشاد پخش می شود.

برای شرکت در برنامه ی استدیوی شماره هفت و ابراز نظر و سوال در مورد کارنامه های هنری آرین خان می توانید در جریان پخش مستقیم این برنامه با شماره تلفن ۰۰۴۴۸۷۰۳۳۳۶۷۶۸ تماس بگیرید و شماره تلفن خود را بگذارید.

این برنامه در روزهای جمعه از ساعت هفت تا هفت و نيم عصر به وقت افغانستان، دو و نیم تا سه بعد از ظهر به وقت گرينويچ در برنامه های شامگاهی بی بی سی برای افغانستان پخش می شود.

پرسش هـــای تان را از مهمان برنامه، از طـــريق ايميل dari@bbc.co.uk نيز می توانيد به ما ارسال کنيد.

 

وحید صابری، مهمان استودیوی شماره هفت

وحید  صابری، مهمان استودیوی شماره هفت

این هفته در برنامه استودیوی شماره هفت از وحید صابری دعوت کرده ایم تا به سوالات شما شنونده ها جواب بدهد.

صابری متولد کابل است. از لیسه عالی حبیبیه فارغ گردیده و تحصیلات عالی خود را در دانشکده ادبیات دانشگاه کابل به پایان رسانیده است.

اولین آهنگ وحید صابری در سال 1357 از طریق تلویزیون افغانستان پخش گردید.

این آوازخوان بیش از صد آهنگ در آرشیف رادیو تلویزیون ملی افغانستان ضبط نموده است.

از وحید صابری تاکنون شش البوم به بازار آمده که چهار البوم آن به نام های "تقدیر" "بامیان" "وطنم کو" و" اندک اندک" در هندوستان تهیه گردیده است.

در حال حاضر این آواز خوان سابقه دار مشغول تهیه آهنگهای جدید ویدیویی خود میباشد

 

قادر فرخ: مهمان استودیوی شماره هفت

قادر فرخ

قادر فرخ

قادر فرخ رییس تیاتر ملی افغانستان و استاد دانشکده هنر ها در کابل، پسر استاد محمد فرخ رهبرفقید ارکستر تیاتراست. او نخستین بار در سن هفت سالگی با بازی در نمایشنامه ی "انفولینزای عشق" از نوشته های استاد یوسف کهزاد، پا به دنیایی هنر تیاتر گذاشت.

قادر فرخ در تعدادی زیادی از نمایشنامه های تیاتری و بیش از سی فام هنری نقش ایفا کرده است از جمله در نمایشنامه های: سالگرد، حماسه مادر "اثر گورکی"، پارلمان، مردان پاروپامیزاد، کارگردان، خاطرات یک مجاهد و چند درامه کمدی. تعدادی ازین نمایشنامه ها خود او نوشته است.

قادر فرخ درفلم معروف "کاغذ پران باز" که بر اساس رمان معروف خالد حسینی نویسنده افغان، هالیوود تهییه کرده، نقش جنرال طاهری را بازی کرده است.

 

رویا سادات : مهمان استودیوی شماره هفت

رویا

رویا سادات هنگام دریافت جایزه

رويا سادات در سال ۱۳۶۱ ھ ش در ولايت هرات پا به جهان گذاشت. لسانس حقوق و علوم سياسی ميباشد و در دوران مكتب معاون "خانه ژورناليستان جوان" هرات بود.

به گفته خودش "به طور پراكنده" با نشريه های چاپی همكاری داشته است. ازنوجواني به سينما و شعر علاقه بسیار داشت و در زمان طالبان مطالعاتشرا در مورد هنر سينما ادامه داد.

به طور فشرده، از کارنامه ها و دست آورد های این فلمساز و کارگردان جوان، میتوان از اینها نام برد:

۲۰۰۳ : دو فلمنامه نوشت و اولين فلمش را به نام " سه نقطه" ساخت. فلم "سه نقطه" چند "جايزه" ملی و بين المللی را به دست آورده است.

۲۰۰۵: در جريان دوره آموزش فلم سازی در كوريای جنوبی، فلم كوتاهی به نام " يك تماس" ساخت.

 

Topic: Farsi home

No comments found.